Rieter iplik makineleri eğirme teknolojileri ile iplik kalitesi açısından yenilikçi ve tüm gelişmeleri takip edilerek 1996'dan bu yana üretim yapılmaktadır. İplik eğirme teknolojilerini kullanarak, inovatif yaklaşımlar ile tasarım ürünler yapmayı hedef edinmiştir. Doğal ve sentetik tüm lifleri, karıştırabilme aynı zamanda iplik çekim teknolojileri ile farklı ürüne dönüştürebilme uygulamaları kullanılmaktadır.

Renkli iplik teknolojisini kullanarak, melanj iplik üretim alanında Türkiye'nin önde gelen tedarik hizmetleri ile bir uzmanlı sunmaktayız.

Teknik tekstil alanında, akıllı iplikler üretimleri gerçekleştirilerek yeni ürün fikirleri ile hizmetlerine devam etmektedir.

  Rieter marka iplik makinelerine sahip tesiste Ne 4/1 ile Ne 100/1 numara aralığında  20 ton/gün penye iplik üretimi, renkli ve ham karışımlar olarak gerçekleştirilmektedir.

   

  Rieter marka iplik makineleri ile materyal akışının gerçekleştiği tüm noktalarda genel kontrolün SPIDERweb Windows tabanlı veri sistem takibi ile izleme ve kontrolün gerçekleştiği donanımların yardımıyla üretim yapılmaktadır.

  Tesislerimizde Ne 20/1 ile Ne 100/1 numara aralığında  30 ton/gün penye iplik üretimi, renkli ve ham karışımlar olarak gerçekleştirilmektedir.

  Muratec marka vortex iplik makinelerine sahip tesiste Ne 16/1 ile Ne 60/1 numara aralığında  3,5 ton/gün vortex iplik üretimi gerçekleştirilmektedir.

  Vortex iplik üretimi viskon, polyester, modal, tencel ve karışımları şeklinde yapılabilmektedir.

  Rieter marka iplik makinelerine sahip tesiste Ne 4/1 ile Ne 100/1 numara aralığında  20 ton/gün penye iplik üretimi, renkli ve ham karışımlar olarak gerçekleştirilmektedir.

   

  Tesisimizde Ne 8/2 ile Ne 80/2 numara aralığında  6 ton/gün bükümlü iplik üretimi, renkli ve ham karışımlar olarak gerçekleştirilmektedir.

Elastan standart donanımlı 145 adet Pilotelli , Mayer , Monarch , Terrot , Orizio , Pai Lung yuvarlak örme makinaları ile günlük 45 ton/gün ham kumaş imalatı yapılmaktadır.

Üretimin tamamı kalite kontrolden geçtikten sonra ilave işlemleri yapılmak üzere boya ve baskı tesislerine günlük sevk edilir.

1992 yılında kumaş, iplik, elyaf boyama ve terbiye tesisini kurmuştur. 2006 yılında THIES ve MCS HT yeni nesil boyama sistemleri ile yenilikçi ve gelişmeleri takip ederek makine parkurunu yenilemiştir.

Doğal ve sentetik tüm lifleri, karışımlarını boyayabilme kabiliyeti ile sektörün önde gelen markaları tarafından tercih edilen bir üretim merkezi haline gelmiştir.

  Thies ve MCS marka  HT boyama makinelerine sahip tesiste  20 Kg ile 1400 Kg aralığında 30 ton / gün kapasite ile doğal ve sentetik tüm lifler, karışımları olarak  boyama üretimi gerçekleştirilmektedir. Tesiste orgateks tabanlı veri sistem takibi ile kontrolün gerçekleştirildiği donanımların yardımıyla üretimler yapılmaktadır.

  PB boyama kontüni kasar, sıcak merserize ve gaze makinelerine sahip tesiste 10 ton/gün  boyama üretimi gerçekleştirilmektedir.

  Elyaf ve iplik boya makinelerine sahip tesiste 10 ton /gün iplik boya, 7 ton/gün elyaf boya üretimi gerçekleştirilmektedir. Elyaf  boya üretimi ile melanj iplik üretimi için renkli elyaf boyaması gerçekleştirilmektedir.

  Rotasyon baskı makineleri ile tesislerimizde 15 ton/gün olarak baskı üretimi gerçekleştirilmektedir.

  Dijital baskı makineleri ile 12.000 m/gün üretim gerçekleştirilmektedir.

  Şardon, traş, fırça makinelerine sahip tesiste, havlu kadife 4 ton/gün, şardon  10 ton/gün olarak üretim  gerçekleştirilmektedir.

  2000 yılında kojenerasyon ünitesi kurularak kendi enerjisini üretmeye başlamıştır. 2015 yılında yapılan yatırım ile enerji üretim kapasitesi 22 Mega Watt ‘a ulaşmıştır.

   

  4000 m3 /gün biyolojik arıtma

KOLLEKSİYON

Ürün Kataloğu